вівторок, 20 вересня 2016 р.

Як інтерпретувати малюнки дітей

З того моменту коли дитина починає тримати в руці олівець і водити ним по сторінках зошита, малювання стає чудовим способом передачі її думок і, відповідно, їх кращого розуміння. Коли діти підростають, інтерпретувати їхні малюнки стає простіше, і ми можемо отримати дивовижну кількість інформації з їхніх творінь. Розуміння дитячих малюнків є чудовим інструментом для батьків на кожному етапі розвитку малюків.
Розвиток у дітей навичок малювання
Є три стадії розвитку дитячого малюнка: каракулі, стадія передсхематичних зображень і стадія схематичних зображень. Ось чого варто очікувати від малюнків на кожній із цих стадій.
  • Каракулі. На даному етапі в малюнках дітей ще немає реалізму, вони більше нагадують риски на аркуші паперу. Може скластися враження, що такі твори позбавлені сенсу, але іноді діти створюють те, що називається «випадковим реалізмом». Це означає, що коли малюнок буде готовий, ви зможете розгледіти ті чи інші форми або предмети в тому, що на перший погляд здавалося вам простими карлючками.
  • Передсхематичне зображення. На даному етапі діти намагаються малювати те, що бачать своїми очима. Вони можуть зображати прості предмети та форми: обличчя, чоловічків, машини, домашніх тварин, дерева й будинки. Зазвичай ці малюнки не містять по-справжньому реалістичних елементів. На кінцевому етапі даної стадії діти починають додавати в малюнки конкретні деталі, які відображають їхні ідеї, наприклад, квіти перед будинком або одяг на чоловічках.
  • Схематичні малюнки. На цьому етапі в малюнках з'являється багато деталей, діти починають використовувати слова й символи. Наприклад, вони можуть зображати птахів символом «V». Малюки малюють настільки реалістично, наскільки дозволяють їхні навички, при цьому малюнки відображають їхню точку зору або перспективу. Дитячі творіння на цьому етапі здатні ілюструвати цілі історії.
Як аналізувати малюнки дітей? (читати ТУТ)

Немає коментарів:

Дописати коментар