вівторок, 16 лютого 2016 р.

Поради випускникам щодо іспитів

Учіться керувати своїми емоціями. Наш мозок наказує виробляти гормони стресу на будь-який подразник, що загрожує нашому спокою.

  Використайте найпростішу йогівську вправу. Заплющте очі й подумки перенесіться на берег океану. Підніміть руки вгору й розведіть їх у боки, уявляючи, як через них просочується енергія. Складіть їх одна на одну біля пупка(ліва рука знизу). Ваш мозок насичується киснем і заспокоюється.
  Усміхайтеся, навіть якщо вам не дуже хочеться. Сміх позитивно впливає на імунну систему, активізуючи Т-лімфоцити крові.
  Не забувайте хвалити себе щоразу, коли вам вдається впоратися з хвилюванням.
  Живіть активно. По-перше, активні рухи перешкоджають накопичуванню адреналіну, по-друге, відволікають від негативних думок: « Я не здам», «Я не знаю» тощо.
  Стежте за пульсом – його оптимальна частота розраховується за формулою «180 мінус ваш вік».

  Не одягайте на іспит червоний одяг. Цей колір підвищує кров'яний тиск, він небезпечний для гіпертоніків. Коли людина сидить у кімнаті, де багато червоних предметів, вона починає безпричинно дратуватися. А коли одягає червоні речі, то навпаки, у неї додається бадьорості й активності. Тобто якщо ви одягнете на іспит червону річ, то почуватиметеся впевненіше, але в екзаменатора ваш вигляд викликатиме роздратування. Хоча червоний колір можна використовувати як при застудах, так і при запаленні слизової оболонки. Цей колір впливає на систему кровообігу.
  «Спокій і лише спокій!», - так завжди в екстремальних ситуаціях казав Карлсон. Нервують завжди ті, хто погано знає матеріал. Щоб подолати свій страх, розповідайте самому собі вивчений матеріал, начебто ви робите це на іспиті.
  Не забувайте про почуття гумору. Інколи воно, як кажуть, буває і в екзаменаторів.

  Складіть план відповіді на іспиті – це теж заспокоює. Ваша мета – скласти іспит якнайкраще. А оцінка залежить від двох різних чинників: від знань і від вашого вміння поводитися на іспиті. Передусім ви маєте виглядати впевненим у собі.
  Ідіть на тестування, іспит охайні, у випрасуваному одязі, бажано в костюмі. Говоріть неголосно, але чітко, ясно та впевнено, усміхайтеся, не шепочіть, не бурмочіть – це може дратувати екзаменатора.

  Зосередьтеся не на собі, а на змісті відповіді. Відстороніться від усього непотрібного. Покажіть себе на іспиті якнайкраще.

Ці поради ви можете використати під час підготовки як до зовнішнього незалежного оцінювання, так і до державної підсумкової атестації. 

Щасти вам!

Немає коментарів:

Дописати коментар